czwartek, 16 sierpnia 2012

Upraszaczanie procedur przy otwieraniu rachunku firmowego

Od niedawna, na stronach aktualności mBanku, przeczytać można, że założenie konta firmowego może być obecnie proste, jak nigdy. Faktycznie, istniejąca od niedawna Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej pozwala znacznie uprościć wszelkie formalności związane z koniecznością przestawiania bankowi stosownych dokumentów. Na razie jednak nie każdy może ułatwić sobie życie i założyć, jak informuje mBank, rachunek bez podpisywania osobnych dokumentów, wysyłania papierów i spełniania szeregu procedur. Dlaczego?

Żeby założyć konto firmowe w uproszczonej procedurze, musisz być już klientem mBanku (w ten sposób jego pracownicy mogą zweryfikować Twoją tożsamość). Ponadto, opcja ta dostępna jest tylko dla tych, którzy chcą otworzyć jednoosobową działalność. mBank jednak zapewnia, że będzie starał się wprowadzić możliwość “szybkie” założenie konta firmowego wszystkim osobom, nie tylko tym, którzy już mają w nim konto osobiste. Podobne funkcjonalności udostępnił MultiBank, który jest członkiem tej samej grupy, co mBank.

O tym, czy warto założyć konto firmowe w mBanku przeczytać można w porównaniu kont firmowych, dostępnych na stronach serwisu KontoFirmowe24.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz