niedziela, 2 września 2012

Nie daj się oszukać, uważaj na fałszywe faktury za rejestrację firmy

Wielu przedsiębiorców otwierających działalność otrzymało w ostatnim czasie faktury za dodanie firmy do spisu przedsiębiorców. W żadnym wypadku nie musisz wpłacać pieniędzy na podane na fakturze konto! Rejestracja firmy w CEIDG (w Centralnej Ewidencji i Informacji Gospodarczej) jest bowiem zupełnie bezpłatna. Instytucje, które wysyłają rachunki za wpis, próbują podszyć się pod CEIDG, a w rzeczywistości są jedynie prywatnymi katalogami firm.  

Jak czytamy na stronie ministerstwa gospodarki (http://www.mg.gov.pl/node/16665): 
„Na rynku funkcjonują firmy przesyłające przedsiębiorcom oferty dokonania wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów. Żądają za to uiszczenia opłaty w wysokości od 110 do 248 zł. Tego typu wpis ma charakter czysto informacyjny lub reklamowy i nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski. Przekazanie takim firmom danych oraz wniesienie ewentualnych opłat, jest dobrowolną decyzją przedsiębiorcy.”

Rozpoczynając działalność pamiętaj więc, żeby dokładnie przyglądać się wszystkim listom, które adresowane są na Twoją nową firmę. Może się bowiem okazać, że jakaś „kreatywna” firma podszywa się pod organy państwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz