poniedziałek, 7 lipca 2014

Ranking kont firmowych, lipiec 2014 r.

Jakie jest najlepsze konto firmowe dla przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność lub małą firmę? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w rankingu kont firmowych, przygotowanym przez kontofirmowe24.pl. W zestawieniu porównano 12 najlepszych kont bankowych z oferty biznesowej dla przedsiębiorców. Oprócz rachunków, które oceniane były już w poprzednich edycjach (dbNET Biznes od Deutsche Banku, Firma to Ja od Idea Banku, Meritum bez granic, Konto Direct od ING, mBiznes konto od mBank, CitiKonto), do oceny włączono także Firmowe Konto Pocztowe (Bank Pocztowy), Smart Biznes Konto, Konto Pomocna Dłoń (BIZ Bank), Rachunek Partner (Alior Bank), Mój Biznes Mobilny (Pekao SA) i Biznes Pakiet MOBI (BZ WBK).

Zdecydowaną czołówkę tworzą trzy konta firmowe: dbNET Biznes, Firma to Ja oraz Meritum bez granic. Wyróżniają się one zarówno pod względem niskich kosztów, jak i oferowanych możliwości, ułatwiających działalność nowym firmom.

 

Opłaty za prowadzenie konta

Co ciekawe, darmowe prowadzenie konta firmowego nie jest standardem. Całkiem spora część banków ciągle pobiera miesięczną opłatę za samo posiadanie rachunku, lecz najczęściej można zostać z niej zwolnionym pod pewnymi warunkami. Jakimi? Jednym z nich jest utrzymywanie miesięcznego salda w odpowiedniej, minimalnej wysokości. Rozstrzał jest dość spory i wynosi od 1000 do 5000 zł.

 

Przelewy internetowe

Konta osobiste przyzwyczaiły nas do tego, że samodzielne wykonanie przelewu przez internet nie wiąże się z żadnymi kosztami. W przypadku wielu kont firmowych jest jednak inaczej. Przed podpisaniem umowy o rachunek biznesowy warto sprawdzić, czy wszystkie tego typu operacje wykonywane przez sieć są bezpłatne, czy mamy w tym aspekcie jakieś limity. Z porównanych przez nas 12 kont, 7 ma darmowe przelewy zewnętrze, bez żadnych ograniczeń (mowa o przelewach tradycyjnych, z wyłączeniem natychmiastowych).
Wszystkie szczegóły znajdziesz w artykule: http://kontofirmowe24.pl/konto-firmowe-ranking.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz