wtorek, 3 grudnia 2013

Listy wzywające do zapłaty za wpis do rejestru firm

Dokonałeś rejestracji w CEIDG i tym samym założyłeś działalność gospodarczą. Jak wiesz, wpisanie się do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej  jest całkowicie bezpłatne, a jedyną opłatą jaką ewentualnie możesz ponieść w związku rejestracją jako czynny płatnik VAT (170 zł, opłata w urzędzie skarbowym) – ale to nie jest dla wszystkich obowiązkowe.

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą nie powinni być jednak zaskoczeni, jeśli w niedługim czasie od rejestracji firmy w CEIDG otrzymają pismo z informacją o konieczności zapłaty za wpis do rejestru firm. Problem w tym, że owe pisma i wpisy nie mają nic wspólnego z CEIDG – czyli jedynym, oficjalnym rejestrem, w którym jednoosobowa działalność musi figurować. Państwowy rejestr jest bezpłatny, dlatego każdy list otrzymany w sprawie opłaty za wpis do katalogu, rejestru, czy bazy danych, powinien zachować czujność.

Zapraszamy do lektury artykułu poświęconego procederowi żerowania na niewiedzy przedsiębiorców i podszywania się pod CEIDG – Jak uniknąć wyłudzenia pieniędzy za wpis do rejestru firm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz