poniedziałek, 30 lipca 2012

Idea Bank - charakterystyka banku dla przedsiębiorców

Slogan Idea Banku, który rozpoczął swoją działalność w grudniu 2010 roku, brzmi: jeden człowiek, jedna firma, jeden bank - co już wskazuje na to, jaka jest grupa docelowa Idea Banku. Są to przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobowe firmy, a ich finanse często nie są podzielone pomiędzy finanse firmy, a finanse osobiste. Konto Firma to Ja, oferowane przez bank jest zwycięzcą wielu rankingów kont firmowych. Czy zasłużenie? I czy rzeczywiście Idea Bank jest tak przyjazny przedsiębiorcom, jak żaden inny?

Konto firmowe
Wspomniane przed chwilą konto jest obecnie, czyli w lipcu 2012 r., najtańszym na rynku rachunkiem dla firmy. Brak opłat za przelewy internetowe, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, brak prowizji za przyznanie limitu kredytowego - to tylko niektóre warunki, w których Konto Firma to Ja wyprzedza konkurencję.

Porady prawne i formalne
Posiadacze rachunków w Idea Banku mogą skorzystać z pomocy prawnej oraz zaczerpnąć informacji na temat formalności związanych ze sprawami urzędowymi. To szczególnie przydatna możliwość dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku i nie mają jeszcze swobody w poruszaniu się po biurokratycznym gąszczu. Mimo, iż w ostatnich kilku latach kłód rzucanych przedsiębiorcom pod nogi w urzędach jest zdecydowanie mniej, to ciągle zawiłości podatkowe, czy prawne, mogą zmarnować osobie, która się z nimi boryka, naprawdę sporo czasu. Dobrze jest mieć więc możliwość skorzystania z takiej pomocy.

Specjalne warunki kredytów i lokat
Jeżeli chodzi o inne, niż konto, produkty finansowe, to Idea Bank szczyci się tym, że daje zarobić przedsiębiorcom na lokatach więcej, niż konkurencja. Jeżeli dysponujesz wolnymi środkami, to faktycznie, oferta depozytowa jest godna rozważenia: jest w niej na przykład lokata miesięczna dla osób prowadzacych działalności gospodarczą, na której zarobić można 8%. Dłuższe lokaty oprocentowane są nieznacznie powyżej 6%. Faktycznie, jest to czołówka oferowanych aktualnie lokat dla firm. Jeśli nie masz kapitału, możesz starać się o limit kredytowy w koncie, kredyt na start, kredyt inwestycyjny lub kredyt obrotowy. Co ciekawe, debet w wysokości 20 tys. można otrzymać bez formalności, a jego oprocentowanie wynosi od 14,99 do 17,99 proc.

Na koniec kilka haseł z manifestu Idea Banku. Traktujemy je z przymrużeniem oka, jednak nie mamy nic przeciwko, aby wszystkie były konsekwentnie realizowane w codziennej działalności:
Koniec z chodzeniem po urzędach! Koniec z niezrozumiałymi pismami urzędowymi! Koniec ze skomplikowanymi finansami! Koniec z opłatami za konto! Koniec z trudnym dostępem do kredytów! Trzymamy za słowo.

Adres WWW banku: http://www.ideabank.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz