piątek, 1 lutego 2013

1000 zł od Idea Banku, czy 300 zł od mBanku?

W styczniu dwa banki rozpoczęły walkę o nowych klientów biznesowych. Idea Bank wystartował z promocją Konto z premią 1000 zł, mBank zorganizował promocję 300 zł z mBiznes kontem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że oferta Idea Banku jest bezwzględnie lepsza. Tymczasem nic bardziej mylnego.
Konto z Premią w Idea Banku charakteryzuje się tym, że warunki jego prowadzenia są znacznie gorsze, niż znanego, bezpłatnego konta Firma to Ja.Przyjrzyjmy się szczegółom oferty:
- Prowadzenie konta: 29,99 zł miesięcznie
- Miesięczne wpływy na rachunek: minimum 1000 zł
- Miesięczne wydatki kartą: minimum 500 zł
- Jeśli miesięczne wpływy i/lub wydatki będą niższe, prowadzenie konta: 49,99 zł miesięcznie
- Utrzymanie rachunku przez 60 miesięcy
Na pierwszy rzut oka widać, że premia w wysokości 1000 zł nie jest za darmo - klient co miesiąc płaci znaczącą kwotę i związuje się z bankiem na długi czas.

Promocja mBanku z kolei polega na tym, że przez 6 miesięcy od dnia otwarcia rachunku trzeba dokonywać z mBiznes konto płatności składek ZUS na kwotę minimum 250 złotych. Spełniając to kryterium, co miesiąc, przez pół roku, na konto klienta wpłynie 50 zł - łącznie 300 zł. Bez dodatkowych warunków, bez haczyków. Co więcej, nowy klient zyskuje darmowe przelewy przez rok. 

Co wybrać? Bez wątpienia korzystniejszą promocję przygotował mBank. Przede wszystkim dlatego, że nie roi się w niej od gwiazdek i małego druku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz