środa, 26 września 2012

Co to jest Referat Handlu Internetowego – czyli tropiciel handlu w sieci

Komórka zwana Referatem Handlu Internetowego działa od 2009 roku w Bydgoszczy i budzi postrach wśród tych, którzy handlują w sieci bez regulowania przy tym należności podatkowych. Jeśli regularnie sprzedajesz produkty, na przykład przez allegro lub inne portale aukcyjne, pamiętaj, że musisz z tego tytułu odprowadzać podatek, a w większości przypadków również zarejestrować działalność gospodarczą.

Referat to jednostka w ramach Izby Skarbowej w Bydgoszczy, która monitoruje sieć w poszukiwaniu podmiotów handlujących nielegalnie, a o efektach swojej pracy informuje urzędy skarbowe. Do najbardziej spektakularnych spraw, o których referat pisze na swojej stronie, zaliczyć można na przykład kontrolę działalności podmiotu handlującego sprzętem RTV i AGD. Wynik? Obroty roczne w wysokości 20 milionów złotych, należności podatkowe w kwocie przekraczającej 1 milion. Otrzymanie wezwania do zapłaty w takiej wysokości raczej nie jest zbyt przyjemną rzeczą.

Regularne handlowanie na allegro nie ujdzie więc czujności urzędu, który chwali się skutecznością na poziomie 90% - tyle z czynności weryfikacyjnych kończy się „porażką” handlarzy. Wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w tej branży, dla własnego dobra muszą mieć to na uwadze i mieć świadomość istnienia urzędu specjalizującego się w internetowych poszukiwaniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz