sobota, 30 czerwca 2012

Porównanie kont firmowych - na co zwrócić uwagę

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta firmowego? To dylemat, z którym spotyka się każdy świeżo upieczony przedsiębiorca. W tym artykule postaramy się wytłumaczyć, które elementy są najważniejsze podczas dopasowywania rachunku firmowego do potrzeb przedsiębiorstwa. Zapraszamy do lektury!

Wybranie właściwego konta dla firmy powinno zapoczątkować dbanie o firmowe finanse. To ważny wybór podczas zakładania działalności gospodarczej, ponieważ od niego zależy, czy będziesz ponosił zbędne koszty od początku prowadzenia firmy. Na co zwrócić więc uwagę? Zacznijmy po kolei.

Opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku
Darmowe otwarcie i prowadzenie konta to obecnie standard na polskim rynku bankowym. Banki, które pobierają za te czynności opłaty, pozostają w zdecydowanej mniejszości i zapewne nie przetrwają walki z konkurencją.

Przelewy do Urzędu Skarbowego i ZUS 
Do grona operacji darmowych, oprócz prowadzenia rachunku, dołączyły również przelewy do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorca nie ma wyjścia – musi płaci i jednej, i drugiej instytucji. Dlatego tak ważne jest, aby wspomniane przelewy pozostawały darmowe.

Wypłata z bankomatów
Zapewne w swojej działalności będziesz wykonywać operacje bezgotówkowe – przelewy, płatności kartą. Ale zdarzyć się może, że będziesz potrzebować wypłacić pieniądze z bankomatu. I wtedy dylemat: ile ja za to zapłacę? Najlepsze oferty na rynku mają już darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

Przelewy przez internet
Przelewy pozostają rzecz jasna oczywistością – ich cena jest podstawowym czynnikiem, który będzie się składał na Twoje opłaty związane z kontem. Przelewy muszą być darmowe, lub bardzo tanie!

Linia kredytowa
A co zrobisz, gdy będziesz potrzebować pieniędzy na bieżącą działalność lub inwestycje? Wtedy warto zwrócić się do swojego rodzimego banku. Sprawdź, jakie warunki linii kredytowej oferuje bank, w którym masz zamiar założyć konto. To kluczowa informacja dla każdego przedsiębiorcy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz